Kurt Gebauer: Fotky a Kurtichy v Lucerně

Z důvodu konání soukromé akce bude výstava od 8. do 14. listopadu veřejnosti uzavřena. Děkujeme za pochopení. 

Několik stovek fotografií barevných snímků, na nichž převažují ženy a dívky zachycené jen tak, při klábosení na ulici,  stanicích tramvaje,  na nádraží či ve vlaku. Objektivem fotoaparátu sochaře a výtvarníka Kurta Gebauera. Výstava v Galerii Lucerna začíná vernisáží dne 31. 10. od 17. hodin. Dobu trvání výstavy upřesníme.

Otevírací doba galerie: pondělí až pátek do 16. do 21. hodin. Vstup na výstavu zdarma. V případě konání soukromé akce jsou prostory galerie veřejnosti nepřístupné. Děkujeme za pochopení. 

"Fotil jsem odmalička kodakem 8x6 po tátovi, pak flexaretou 6x6, pak na kinofilm a teď digitálem. Kreslení, malováni a sochání je v egyptoantické Evropě hodně o figuře, jak stojí, jak se pohybuje, a při focení mě baví totéž. Chodit po světě a nekreslit, nefotit to, co se vidí je nesnesitelné, neb svět je krásný, zvlášť když se nic neděje a nezaznamenat to, to nejde. A tak je tu vzoreček záznamů starších a pak ty Kurtichy, novější, které jsem nazval podle nedávno zpopularizovaného fotografa a malíře Tichého, který papírovou krabicí fotil děvčata na koupališti v Kyjově. No a já je fotím všude, neb při pohledu na tu škálu proporcí, pohybů a barev je svět daleko snesitelnější a v hlavě se to všechno neudrží. Zobrazit to socháním, což je trochu můj obor, taky není marné, ale je to poněkud pomalejší a namáhavější."

21. 10. 2017    Kurt Gebauer 

Kurt fotí divačky na své výstavě v NoDu - foto Richard Cortés


Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537