Future Gate v Galerii Lucerna. Doprovodný program sci-fi festivalu

Future Gate Sci-fi Film Festival nabízí kromě filmů i bohatý doprovodný program. Workshopy, přednášky a besedy, hudba a výstava, to vše na vás čeká o víkendu 17. a 18. února v Galerii Lucerna.

PROGRAM V GALERII ZDE

Doprovodný program festivalu je pestrý a hlavní roli v něm hrají ženy. Festival přináší možnost osobního setkání se čtyřmi významnými autorkami sci-fi: Františkou Vrbenskou, Vilmou Kadlečkovou, Julií Novákovou a Lucií Lukačovičovou. Beseda redktorky Silvie Lauder týdeníku Respekt „S robotem v posteli“ prozkoumá rodící se  dítko erotického půmyslu a robotiky - Sexboty, a pokusí se zodpovědět otázky s tématem spojené: skončí mezilidské vztahy v podobě, jaké je známe, jak se změní sex? Sobotní Slam Poetry představí první dámy této svérázné formy osvobozené poezie. A téma? Žena budoucnosti. Účinkují: Adeladla, Barbora, BioMasha a další.

 Výstavy

V Lucerně budou ke zhlédnutí i zajímavá futuristická díla studentek Ateliéru produktového designu z pražské UMPRUM - Kateřina Kučerová, Terézie Rapčanová, a Anouk de Vries. Kristýna Císařová  ve svém fotografickém cyklu pracuje s kontrastem všedního života a světa hrdinek science fiction. Samostatná výstava je věnována plejádě žen, které psaly dějiny, od dávnověkých bojovnic po průkopnice na poli vesmírného výzkumu. Umělci Alienjedna, Nova Art a Psy.cho’s Nest připravili přehlídku bytostí z různých koutů vesmíru. Návštěvníky čekají nejen postapokalyptické tváře, ale i robotky, mutantky a éterické podoby představitelek ženského plémě. Za výstavou autorských plakátů známých science fiction filmů stojí Jonáš Ledecký, Martin Pospíšil, Stan Solo, Filip Zvěřina, Jaroslav Vince Pospíšil, Míša Gúčíková a Míša Kellerová. Samostatnou výstavu o českém filmovém mágovi připravilo Muzeum Karla Zemana

 Workshopy, přednášky a besedy, hudba

Na festivalu mohou návštěvníci poznat nové technologie, objevit taje chemie, vyzkoušet na vlastní kůži řídit dron a podívat se na svět z výšky jeho očima, užít si s kamarády únikovou hru, navštívit virtuální realitu a nebo si vlastnoručně vyrobit vesmírné svítidlo či se naučit se sofistikovanou stavebnicí LEGO Boost.

 V době, kdy plní stránky novin zprávy o úspěších SpaceX Elona Muska, je oprávněné si klást otázky: kdy se podívám jako turista do vesmíru, kdy vznikne kolonie na Marsu? Aktuální stav dobývání vesmíru přijdou zhodnotit Dušan Majer (kosmonautix.cz) a Jan Lukačevič z Akademie věd. V Brně bude mluvit Sebastian Uruba z festivalu Gamer Pie o sci-fi hrdinkách počítačových her a bizarnostech v herním průmyslu.

 Hlavní festivalová party otevře své brány v sobotu v galerii. Agentura New Aliens přivítá hosty v novém vesmíru, kde je středem všeho bytí tělo a ženská energie. Zahrají Djky Kaa Glo a Step By Step za vizuálního  doprovodu VJky AKA 47, který je poctou ikonickým filmovým hrdinkám.

 Veškerý doprovodný program je přístupný zdarma.

 Více o festivalu a jeho kompletní program naleznete na www.futuregate.cz

 

 

 

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537