Výstava POCTA RYCHLÝM ŠÍPŮM

Z důvodu konání soukromé akce je výstava uzavřena v těchto dnech: 12.6., 15.6.  Děkujeme za pochopení

Výstava Pocta Rychlým šípům se bude těšit na vaši návštěvu v galerii od 22. května do 28. června 2018. Otevřeno bude od pondělí do pátku vždy od 16 do 21 hodin, vstup zdarma. V případě konání soukromých akcí vstup do galerie omezen. Děkujeme za pochopení.

Čeká na vás kolekce zbrusu nových příběhů Rychlých šípů z knihy Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Padesát skvělých ilustrátorů a scénáristů z Česka i Slovenska nabízejí prostřednictvím svých komiksů různorodý pohled na Rychlé šípy a jejich odkaz v dnešní společnosti. S Rychlými šípy se podíváme do minulosti, ale i budoucnosti, dozvíme se, jaký osobní vztah k Mirkovi Dušínovi a jeho hochům autoři mají.

Na výstavě kromě panelů s novodobými komiksy najdete i několik reprodukcí originálních příběhů poskytnutých Památníkem národního písemnictví a další materiály o slavném klubu a jeho historii.

Součástí výstavy bude i Šípomat, kde si budete moci koupit placky s legendárními hláškami z původních Foglarových příběhů. Schválně, jakou hlášku vám osud přidělí!

A kdo by nechtěl selfíčko s Mirkem Dušínem? Ve fotokoutku vás čeká možnost vyfotit se klidně s celou pětkou.

Z výstavy rozhodně neodejdete s prázdnou. Na baru u obsluhy bude jedinečná příležitost zakoupit si zmíněnou knihu s novými příběhy, luxusní mapu Stínadel a originální ručně vázaný zápisník z papírů, které se zachovaly u Jestřába v bytě.

Nákupem všech těchto předmětů přispějete Skautské nadaci Jaroslava Foglara. Jejím prostřednictvím poputují peníze na aktivity související s Rokem Rychlých šípů, nebo aktivním skautům na údržbu a rozvoj skautských kluboven.

S realizací výstavy pomohla společnost Svět knihy, s.r.o. V rámci její kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou bude výstava v následných měsících putovat po knihovnách a dalších místech v celé České republice.

 

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537