Sledujte aktuální dění v Pasáži Lucerna. Vždy čerstvé zásoby aktualit pro vás připravuje Prokop Havel.


Doporučujeme

Střechu Lucerny pokrývá dřevěná paluba ze sibiřského modřínu

1000 metrů čtverečních dřevěné paluby ze sibiřského modřínu. Střecha Paláce Lucerny má první část rekonstrukce za sebou. A přesvědčit se může i veřejnost.

Kavárník Ondřej Kobza, který chce na střeše vybudovat komunitní zahradu, pořádá Týden otevřených dveříve spolupráci s partnerem Heineken - Strongbow Apple Ciders, který se na rekonstrukci podílí. 

Zájemci mohou v týdnu od 17. do 23. 8. 2017  mezi 12:00 a 20:00 hodinou vyjet páternosterem na střechu Lucerny a pokochat se ojedinělým výhledem na Prahu. Vstupné 100 Kč, děti a mládež do 15 let zdarma.

Během týdenní akce si návštěvníci mohou koupit i zajímavé produkty Farmy Košík – sýry, džusy, marmelády a jiné pochutiny.

Ondřej Kobza společně se svým týmem pracují na palubě ze sibiřského modřínu více než dva roky. Ještě loni, při první veřejné akci, se lidé procházeli pouze po vymezené dílčí části střechy, nyní si mohou prohlédnout celé střešní terasy.

„Kromě komunitní zahrady bych zde opravdu rád držel tradici bytových seminářů,“ uvedl Ondřej Kobza na tiskové konferenci pořádané k akci Týden otevřených dveří.

Na nové palubě se podílel i architekt Petr Hájek, který se nechal inspirovat palubami zaoceánských parníků. Dřevěná paluba, kromě ochranné funkce, podle něj umožňuje volný pohyb a využití teras pro veřejnost.  

Kromě dokončení prací na dřevěné palubě je v další etapě rekonstrukce střechy plánovaná i oprava poničených zábradlí. 

„Budu ráda, když se přihlásí další lidé nebo společnosti s fantazií a navrhnou zajímavé využití některých dalších prostor, které v Lucerně máme,“ řekla majitelka a podnikatelka Dagmar Havlová. 

Fotografie z tiskové konference u příležitosti Týdne otevřených dveří

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537