Sledujte aktuální dění v Pasáži Lucerna. Vždy čerstvé zásoby aktualit pro vás připravuje Prokop Havel.


Doporučujeme

Japonský filmový festival v Lucerně nabídne pestré ochutnávky asijské kuchyně

Sake, suchi, tradiční cukroví a další zajímavosti tradiční japonské kuchyně můžete okusit během 9. ročníku festivalu japonského filmu. Kdy? Od 4. do 10. února v kině Lucerna.  

Letošní ročník EIGASAI 2016 nese podtitul festival k sežrání – to proto, že letošním tématem bude vztah Japonců k jídlu a všemu co s ním souvisí.

Organizátoři připravili kolekci snímků mnoha různých žánrů, nejvýrazněji jsou zastoupeny komedie a umělecké dokumenty, nebudou ale chybět ani snímky pro dětské publikum, anime či exkluzivní bonusy.

Specifikem budou komentované ochutnávky, tematicky propojené s jednotlivými filmy. Nebudou ale samozřejmě chybět ani oblíbené dílny tradičních japonských disciplín pro celou rodinu v Maromorovém sále Lucerny, vystoupení hráčů na bubny taiko (Wadaiko yosa yosa) či populární frašky kjógen v podání Malého divadla kjógenu.

 V neděli 7. 2. proběhne v Mramorovém sále Lucerny otevřené studijní sympozium věnované žánrům manga a anime, na které naváže projekce kritiky vysoce ceněného animovaného snímku Asura (Satō Keiichi, 2012) ve Velkém sále.

 V kavárně Lucerna bude po celou dobu konání festivalu k vidění výstava pozoruhodných fotografií Lubomíra Černoty nazvaná Krása japonského cukroví.

 Všechny filmy jsou v původním znění se souběžnými českými a anglickými titulky.

Vstupné na jednotlivé filmy 90 Kč, V.I.P. permanentka na celý festival 450 Kč, studentská akreditace 300 Kč. Na dílny, výstavu a hudební happening je vstup zdarma.

 Prodej vstupenek a celý program zde

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537