Sledujte aktuální dění v Pasáži Lucerna. Vždy čerstvé zásoby aktualit pro vás připravuje Prokop Havel.


Doporučujeme

Bulharská kinematografie v Lucerně! Festival nabídne i výstavu filmových plakátů

V pořadí osmý ročník festivalu přináší nejnovější bulharské hrané i dokumentární filmy, které byly uvedeny v rámci prestižních filmových festivalů po celém světě. Letos je na programu i Krátký festivalový večer. Přijďte do kina Lucerna mezi 11. a 17. únorem.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 11. února 2016 v kině Lucerna celovečerním filmem režisérské dvojice Kristiny Grozevy a Petar Valchanova Lekce, který divákům nabídne strhující příběh mladé učitelky, která se rozhodla dát třídnímu zlodějíčkovi pořádnou lekci. Životní lekci však dostane sama. Film představí jeho tvůrci osobně, těšit se můžeme i na herečku v hlavní roli Margitu Goševovou.

Páteční program bude patřit filmu Barter. Ve filmu odehrávajícím se na bulharském pobřeží se sešla celá plejáda skvělých bulharských herců, v Praze ho osobně představí herečka Taťana Lolova.

V sobotu večer nás westernová atmosféra přenese bohem zapomenutého místa uprostřed balkánských lesů, kde vládne Hombre. Film v Praze osobně představí herečka Stefka Janorova.

V rámci doprovodného programu je připravena výstava filmových plakátů Ten film miluju!, která v kavárně Lucerna a v Bulharském kulturním institutu poběží do 26. února 2016.

Celý program a vstupenky zde

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537