« ZPĚT NA PROGRAM

Srpen 2017

dnes

Kulturní program   >   Lucerna music bar   >   The Afghan Whigs / US, support: Ed Harcourt

The Afghan Whigs / US, support: Ed Harcourt

The Afghan Whigs / US, support: Ed Harcourt

Lucerna Music Bar

18.30 Sobota 05.08.2017

Od 590,-

OBSAZENÍ The Afghan Whigs, Ed Harcourt
TAGY Indie, Rock

In Spades – tak se jmenuje nové album The Afghan Whigs, které vyjde v květnu a kapela ho představí 5. srpna v Lucerna Music Baru, kam se vrátí po dvou letech. Jako support se představí anglický písničkář Ed Harcourt.

In Spades je album zvláštní již svým uměleckým ztvárněním obalu, obsahem je záhadné a přímo vybízí posluchače, aby pronikali do jeho temných metafor a spektrální obraznosti. “Je to strašidelná deska,” říká Greg Dulli, frontman a hlavní autor Afghan Whigs. “Líbí se mi, jak je to celé tajemné. Není to samo o sobě koncepční album, ale když jsem to poskládal dohromady, objevil se mi oblouk a tak jsem se nechal vést. Pro mě to je deska o paměti, zejména o tom, jak rychle se spájí život a paměť.”

In Spades jsou na jedné straně typičtí Afghan Whigs, koneckonců jako všechno, co dosud natočili – a jak zaplnili prázdné místo mezi punkem středozápadu USA, který představovali Die Kreuzen a Hüsker Dü, psychedelickými soulovými symfoniemi The Temptations a rockovými plochami Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Na druhé straně toto album kapelu zase o kus posouvá dopředu.

Kromě standardních vstupenek za 590 Kč je k dispozici také 50 ks VIP vstupenek, které umožňují vstup na zvukovou zkoušku, meet & greet s kapelou a upomínkový předmět. Cena VIP je 3140 Kč + poplatky a koupit je můžete na pokladně a webu Lucerna Music Baru a GoOut.cz.

Předprodej vstupenek startuje 9. 3. v 10:00.

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537