festival Jeden svět / One World!

Začíná festival Jeden svět / One World!
Kromě bohatého filmového programu na vás čeká i velmi interaktivní vložka!
V Galerie Lucerna Praha na vás čeká 6 interaktivních instalací a čtyři 360° filmy, které připravila umělkyně Mia Milgrom a umělec Max van Olffen, vás transportují do realit mrazivé současnosti, blízké budoucnosti a málo známých lidských zkušeností.

 Ve vězení El Helicoide ve Venezuele prožívají političtí vězni peklo. Na základě svědectví uprchlých obětí vzniklo virtuální muzeum, jehož prohlídka umožňuje jejich zkušenosti zakusit na vlastní kůži. Dramatický virtuální příběh a zároveň fyzicky reálná rozcvička Spojeni se Zemí zase nabízí výjevy krajiny budoucnosti, kterou zničila lidská ignorance. Zastavte se a meditujte nad svým vztahem k přírodě – někdy se stačí jen natáhnout nebo prolézt temným tunelem a jste ve světě plném zeleně. 

Házet si s kostičkami ve virtuální realitě je zábava, ale co dělat, když nás ovladače, a tím pádem vlastní ruce, přestanou poslouchat? Ztráta kontroly využívá možností virtuální reality k tomu, abychom mohli prozkoušet naši trpělivost a navodit si pocit reálné ztráty kontroly. 

Český zástupce kategorie, animovaný film Tmání, je osobním příběhem autora projektu, který spolu s vámi bojuje s démony deprese pomocí svého hlasu. S autistickým chlapcem jménem Lou prožijeme jeho dětství a první den na střední škole v interaktivním animovaném projektu, na jehož vzniku se podíleli lidé s autismem. 

 

Vše o festivalu zde 

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537