Sledujte aktuální dění v Pasáži Lucerna. Vždy čerstvé zásoby aktualit pro vás připravuje Prokop Havel.


Doporučujeme

Kanceláře volné k pronájmu

Rekonstrukce části paláce Lucerna z Vodičkovy ulice míří do finále. K pronájmu zbývá ještě několik zrekonstruovaných kancelářských prostor.

440 Kč/m2 na metr čtvereční + 130 Kč/m2

Kontakty:  733 525 582 nebo emailu jana.kreifova@lucerna-barrandov.cz.

PROSTORY K PRONÁJMU: 

kancelářské prostory ve Vodičkově ulici

volná plocha k pronájmu: 535 m²

první patro se čtyřmi balkóny

v budově je výtah

plánek ke stažení zde

NECO O REKONSTRUKCI

Fasáda

Fasáda domu se skládá z betonových a kamenných desek upevněných na ocelové konstrukci, která byla za více než 100 let značně zkorodovaná. V rámci rekonstrukce byly proto v potřebném rozsahu vyměněny ocelové části konstrukce, zrestaurovány betonové a kamenné bloky, opraveny a doplněny dekorativní plastiky na fasádě, odbourána a nově zkonstruována vysutá terasa včetně nových ocelových traverz. Nové konstrukce balkonů i zimní zahrady mají položené nové teraco. Došlo k částečné repasi, a kde to nebylo možné, byly původní výplně nahrazeny novými konstrukcemi oken i dveří vedoucích na balkony.

Střešní nástavba

Střecha domu do vnitrobloku byla směrem do kavárny Lucerna zvýšena, a tak vznikly nové prostory pro kanceláře i pro umístění vzduchotechniky pro celý palác Lucerna včetně Velkého sálu. Rozvody chlazení procházejí všemi patry od střechy do podzemí a dále podzemím paláce až k Velkému sálu.

Interiéry kanceláří

Interiéry kanceláří jsou doplněné o vzduchotechniku a nové elektrorozvody. Koncept podhledů v halách je inspirován původními stropy ateliérů a osvětlením pasáže mezi domy. V halách jsou vstupy do nových toalet a kuchyňský koutek. Podlahy a parkety rekonstruovaných kanceláří jsou z velké části zachovalé, zatímco původní dveře byly repasovány.

Komunikace

Vedle zrekonstruovaného výtahu přibyl i další výtah o větší kapacitě, který propojuje kanceláře a umožňuje bezbariérový přístup i do kavárny Lucerna. Ve spojnici mezi domem Vodičkova a středním traktem (kino a kavárna) se budují nové toalety a šatna kina. Z Vodičkovy ulice je možné si všimnout nových výkladních skříní u obchodních jednotek v prvním a druhém nadzemním podlaží. Rovněž budou instalovány nové vchodové dveře z Vodičkovy ulice.

Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537