« ZPĚT NA PROGRAM

Květen 2019

dnes

Kulturní program   >   Ostatní prostory   >   Open House v paláci Lucerna

Open House v paláci Lucerna

Open House v paláci Lucerna

Palác Lucerna

Od: Sobota 18.05.2019

Do: Neděle 19.05.2019

TAGY Open House

Mramorový sál, galerie Lucerna, malý a velký sál kina… To všechno jsou prostory, které můžete vidět v rámci akce Open House 2019, která se koná o víkendu 18. a 19. května. Těšíme se na vás.

Již popáté se v Praze uskuteční víkendový festival Open House Praha, během kterého se otevřou brány 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. O víkendu 18. a 19. května 2019 si budete moci zdarma prohlédnout architektonicky cenné prostory historických paláců a reprezentativních vil, pokochat se moderními designovými kancelářskými prostory nebo si užít nezapomenutelné výhledy na město ze střech výškových budov. Cílem festivalu je přiblížit pražskou architekturu různých historických epoch a období co nejširší laické veřejnosti. „Poznávání budov, jejich architektury i příběhů je prvním krokem k tomu, abychom v lidech probouzeli zájem o město a jeho veřejný prostor,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková. Na realizaci akce se podílí přes 300 dobrovolníků a ani letos se festival bez jejich pomoci neobejde.

 

K události se připojuje i palác Lucerna, který se nachází v městské části Praha 1.

 

Naplánujte si procházku po vybraných otevřených budovách po celé Praze. Seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2019 najdete na festivalových webových stránkách www.openhousepraha.cz.

 

 Štěpánská 61|116 02 Praha 1|www.lucerna.cz|lucerna@lucerna.cz|tel.: +420 224 224 537